0 800 336 102
безкоштовно по Україні
Місто Кондиціонери України - Фото 4

м.Київ, пр-т Соборності 7-А, оф. 715

Кондиціонери України - Фото 5

Пошук

0 800 336 102
безкоштовно по Україні

м. Київ, пр-т Соборності 7-А, оф. 715

RU

Дренажні насоси для кондиціонерів

Показувати Всі
Кондиціонери України - Фото 31Кондиціонери України - Фото 31
Знайдено 8 товарів
Дренажний насос Siccom mini FLOWATCH 0

Код товару: 6-0906

0 відгуків
Ціна
3510 грн.

Бренд:

Siccom

Країна виробник:

Франція
Дренажний насос Siccom ECO Line

Код товару: 6-0905

0 відгуків
Ціна
4150 грн.

Бренд:

Siccom

Країна виробник:

Франція
Дренажний насос Aspen Pumps Mini Orange

Код товару: 6-0901

0 відгуків
Ціна
5026
4152 грн.

Бренд:

Aspen Pumps

Країна виробник:

Великобританія
Дренажний насос Aspen Pumps Mini Blanc

Код товару: 6-0908

0 відгуків
Ціна
4250 грн.

Бренд:

Aspen Pumps

Країна виробник:

Великобританія
Дренажний насос Siccom mini FLOWATCH 2

Код товару: 6-0907

0 відгуків
Ціна
4900 грн.

Бренд:

Siccom

Країна виробник:

Франція
Дренажний насос AspenPumps Mini Aqua

Код товару: 6-0903

0 відгуків
Ціна
5560 грн.

Бренд:

Aspen Pumps

Країна виробник:

Великобританія
Дренажний насос Aspen Pumps Maxi Orange

Код товару: 6-0902

0 відгуків
Ціна
5599 грн.

Бренд:

Aspen Pumps

Країна виробник:

Великобританія
Дренажний насос Aspen Pumps Mini Lime ОЕМ

Код товару: 6-0904

0 відгуків
Ціна
6510 грн.

Бренд:

Aspen Pumps

Країна виробник:

Великобританія

У процесі роботи кондиціонерів на теплообміннику конденсується волога, яку необхідно відводити з системи. Зазвичай конденсат збирається в спеціальний піддон, а звідти надходить до дренажної трубки та відводиться з системи в каналізацію або просто зливається на землю поруч з фасадом. Якщо з якихось причин неможливе відведення конденсату самопливом, під дією сили тяжіння, необхідно купити дренажний насос для кондиціонера.

Що таке дренажний насос для кондиціонера

Устаткування, призначене для примусового відведення конденсату з системи кондиціонування, називається дренажною помпою, також використовується назва насос дренажний для кондиціонера. Для більшості спліт-систем дренажна помпа є допоміжним обладнанням, яке монтується окремо, якщо виникає така необхідність. Дренажний насос для кондиціонерів касетного, а також канального типу є обов'язковим елементом і інтегрується у внутрішній блок на етапі виробництва обладнання, це пов'язано особливостями конструкції й встановлення таких спліт-систем.

Переваги використання дренажних насосів для кондиціонерів

Досить часто з естетичних міркувань, через особливості інтер'єру приміщень дренажний патрубок доводиться піднімати вгору від внутрішнього блоку та прокладати за стелею. Це унеможливлює скидання рідини самопливом. У разі значної протяжності дренажної траси воно також ускладнюється. Іноді через помилки в проектуванні та прокладанні дренажної системи (недостатній ухил труб) відбувається застій конденсату. Це призводить до утворення на теплообміннику цвілі, розмноження бактерій, повітря стає затхлим, а саме обладнання передчасно виходить з ладу через тривалий вплив вологи. Всі ці проблеми дозволяють вирішити дренажні насоси для кондиціонерів. Їх можна встановити відразу в процесі монтажу спліт-системи, якщо очевидно, що скидання рідини самопливом проблематичне, а також підключити до раніше змонтованої системі, якщо виникає застій конденсату.

Безшумний дренажний насос для кондиціонера є актуальним для житлових приміщень, де вимоги до комфорту підвищені. Для виготовлення таких помп використовуються матеріали, які ефективно поглинають шум і вібрацію, тому насос можна встановити навіть у спальні або дитячій, його робота не буде супроводжуватися додатковим шумом. Для побутового використання досить компактних дренажних насосів з економічним енергоспоживанням. Існують також високопродуктивні моделі для потужних промислових систем.

Які види дренажних насосів для кондиціонерів бувають

На дренажний насос для кондиціонера ціна залежить від потужності, від того, скільки літрів рідини на годину перекачує помпа та на яку висоту здійснює її підйом, мають значення також рівень шуму та габарити. Технічні характеристики, в свою чергу, залежать від конструкції (моноблочна або роздільна) та типу насоса (поршневий, відцентровий, перистальтичний). Основні види дренажних насосів:

  • роздільні, або проточні;
  • моноблочні (наливні);
  • перистальтичні;
  • вбудовані.

Роздільні дренажні помпи складаються з власне насоса (зазвичай поршневого) та водозабірної частини – камери для збору конденсату з датчиком рівня, переливу. Блок насоса та резервуар монтуються на деякій відстані один від одного та з'єднуються гнучкою трубкою. Роздільну конструкцію мають малошумні, компактні міні-помпи з можливістю прихованого монтажу в умовах обмеженого простору. Вони відрізняються помірною продуктивністю (пару десятків літрів на годину), а максимальна висота підйому в деяких моделях сягає 20 м. Це оптимальне рішення для побутового, домашнього використання.

У наливного дренажного насоса для кондиціонера принцип роботи інший. Насос, зазвичай відцентровий, і резервуар об'єднані в одному корпусі. Конденсат самопливом стікає в резервуар-накопичувач з датчиком рівня, а коли він заповнюється, насос відкачує рідину, забезпечує її подальше скидання. Моноблочні дренажні насоси відрізняються високою продуктивністю, перекачують кілька сотень літрів на годину, підходять для промислових систем кондиціонування. Але висока продуктивність поєднується з обмеженою висотою підйому (до 7 м).

Перистальтичні помпи конструктивно можуть бути як проточними, так і наливними. Їх відмінна риса – здатність до самовсмоктування, яка забезпечує підйом рідини на значну висоту. Ще одна перевага перистальтичних насосів – можливість відведення сильно забрудненого конденсату. При цьому за продуктивністю вони значно поступаються наливним моделям з відцентровим насосом.

Вбудовані дренажні насоси призначені для касетних і канальних кондиціонерів. Вони, як правило, відцентрові, досить продуктивні. Насоси, що вбудовуються в систему кондиціонування, забезпечують підйом конденсату на висоту до 20 метрів, для канальних і касетних кондиціонерів цього достатньо, оскільки дренажна система монтується вище внутрішнього блоку. Цей різновид помп забезпечує скид конденсату в дренажний канал, а подальший рух рідини здійснюється самопливом.

Купити дренажний насос для кондиціонера в Україні

Дренажний насос для кондиціонера купити за привабливою ціною можна в інтернет-магазині компанії «Кондиціонери України». Магазин пропонує великий вибір дренажних помп від відомих виробників комплектуючих до кондиціонерів (Aspen Pumps, Siccom). Вони відрізняються компактними розмірами, низьким рівнем шуму, мають продуктивність, достатню для будинку, офісу, зручні в монтажі. Співробітники магазину нададуть допомогу у виборі найбільш підходящої моделі дренажного насоса. У разі необхідності можна замовити послугу його монтажу. Здійснюється доставка по Україні.


Часті питання та відповіді

  • ✅ Як підібрати дренажний насос для кондиціонера?
    Продуктивність насоса необхідно підбирати з урахуванням потужності (холодопродуктивності) кондиціонера. Об’єм конденсату, який утворюється при роботі кондиціонера, в середньому становить 0,5-0,8 л/год на 1 кВт холодопродуктивності. Слід врахувати, що номінальна продуктивність насоса досягається при нульовій висоті підйому, а якщо підйом здійснюється на максимально можливу для цієї моделі висоту, продуктивність падає вдвічі. Висоту підйому слід вибирати з урахуванням відстані по вертикалі між піддоном (дренажною ванною) кондиціонера та місцем встановлення самого насоса. Для житлових приміщень рекомендується вибирати насоси з мінімальним рівнем шуму та вібрації.
  • ✅ Де замовити дренажний насос для кондиціонера?
    Багато магазинів кліматичної техніки пропонують і допоміжне обладнання до кондиціонерів. Зокрема, дренажний насос для кондиціонера можна замовити на сайті інтернет-магазину https://air-conditioner.ua/uk/ у розділі «Комплектуючі».
  • ✅ Чи можна виводити дренаж кондиціонера на вулицю?
    Державні будівельні норми України забороняють злив конденсату від систем кондиціонування на фасад. Виведення дренажу на вулицю допустиме, але необхідно організувати відведення конденсату від нього в зливову каналізацію через трубопровід (ДБН В.2.5-67:2013, П. 7.12.44, п. 7.12.45). Слід зазначити, що в чинному законодавстві України поки не передбачена адміністративна відповідальність за неорганізоване відведення конденсату від дренажної системи кондиціонера (злив на фасад). Законопроект про введення такої відповідальності був відхилений у 2021 році.
5 (11)
Корисна інформація