Дисипатор допомагає вирішити проблему відведення конденсату в новобудові
Об'єкт: Житловий будинок, новобуд, оренда приміщення під кабінет
Місто: Житомир, ЖК «Польський бульвар»
Рік: 12.2023
Час виконання роботи: 2 години
Площа приміщення: 20 м2
Вид кондиціонера: настінний кондиціонер
Тип кондиціонера: інвертор, тепловий насос
Бренд кондиціонера: Cooper&Hunter
Потужність кондиціонера: 9000 BTU
Модель кондиционера: CH-S09FTXLA2-NG, дисипатор Hisense
Поставлене завдання
У новому житловому комплексі орендоване невелике приміщення під кабінет для консультацій. Орендарі вирішили встановити кондиціонер 9 для охолодження влітку й обігріву взимку, вибрали настінний інверторний кондиціонер CH-S09FTXLA2-NG. Складність в тому, що керуюча компанія ЖК «Польський бульвар» забороняє злив конденсату від кондиціонера на асфальт біля будівлі. Відповідно до будівельних норм правильним рішенням є організація скидання конденсату в каналізацію. Але в даному випадку вивести дренажний патрубок в каналізаційну трубу проблематично, оскільки на момент замовлення монтажу кондиціонера в приміщенні вже був завершений ремонт. Тому дренажний патрубок від внутрішнього блоку вивели на фасад.
Щоб уникнути зливу на землю конденсату з дренажного патрубка та капання конденсату, який утворюється на зовнішньому блоці в холодну пору, замовнику запропонували встановити дисипатор. Це допоміжне обладнання для випаровування конденсату – вся рідина стікає в невелику ємність, всередині якої встановлені електроди. Періодично на них подається струм, електроди нагріваються, вода закипає та випаровується. Пристрій досить легкий та компактний, поставляється в комплекті з кріпленням, зручно фіксується на кронштейні зовнішнього блоку.
Виконані роботи
- Вибір місця під кондиціонер. У цьому приміщенні внутрішній блок можна встановити над вікном, якщо трохи зсунути його вбік ближче до стіни, виходить максимально зручне для виконання монтажних робіт і прокладки комунікацій положення. Замовника влаштував такий варіант
- Прокладка міжблочних трас (мідні трубки фреонопроводу, міжблочний кабель, дренажна трубка)
- Встановлення внутрішнього та зовнішнього блоку
- Встановлення дисипатора на кронштейн зовнішнього блоку
- Монтаж шлангу для відведення конденсату від зовнішнього блоку, з'єднання його за допомогою фітинга-трійника з дренажним патрубком від внутрішнього блоку, введення загального шлангу від трійника в дисипатор
- Підключення живлення
- Пуско-налагоджувальні роботи
Встановлені моделі:
CH-S09FTXLA2-NG – кондиціонер 9 серії Arctic бренду Cooper&Hunter, лідер продажів в цьому сезоні. «Дев'ятка» – оптимальний типорозмір для кабінету площею 20 м2, такі кондиціонери можуть обслуговувати приміщення площею до 30 м2 при стандартній висоті стель. Arctic – серія інверторних кондиціонерів зима-літо, до переваг яких відносяться висока енергоефективність, точна підтримка заданої температури, робота в режимі «Тепло» при низьких мінусових температурах (до -25°С). У зимовий час активується інтелектуальний режим розморожування, який забезпечує захист від обмерзання зовнішнього блоку без зайвих витрат енергії.
Дисипатор Hisense (країна виробник Аргентина) призначений для використання з кондиціонерами типорозмірів 7-12, тобто сумісний з CH-S09FTXLA2-NG. Він випаровує до 1,5 літрів рідини на годину, споживає 0,8 кВт. Оскільки нагрів електродів активується періодично, за потребою, загальна витрата енергії зростає незначно, а проблема конденсату, що ллється та капає, вирішена.
Використовувались такі матеріали:
- Металопластикова труба для відведення дренажу від внутрішнього блоку;
- Мідні труби Halcor ¼ і ⅜ в ізоляції K-Flex;
- Кронштейн;
- Кріпильні металовироби;
- Трійник;
- Дренажний шланг для підключення трубок;
- Дисипатор Hisense.
Використовувались інструменти:
- Перфоратор для бурення зовнішнього отвору діаметром 40 мм;
- Пилесмок;
- Труборіз, трубогиб;
- Рімер;
- Рівень будівельний;
- Динамометричний ключ;
- Манометричний колектор;
- Набір шестиграних ключів;
- Вакумний насос.
Галерея:
Відгуків ще немає. Будьте першим!