Можливості застосування кондиціонерів з кожним роком розширюються. Пару десятиліть тому вони використовувалися на обігрів тільки в міжсезоння, потім вважалося, що спліт-система може працювати в режимі «тепло» при температурі не нижче -20, сьогодні є моделі, здатні забезпечувати стабільний обігрів в мороз до -30.
Який кондиціонер потрібен для обігріву в 30-градусний мороз?
Для цієї мети підійде тільки тепловий насос «повітря-повітря» (в назві моделей можуть бути слова Heat Pump). Важливі критерії вибору кондиціонера для обігріву в сильний мороз:
- Обов'язково оснащення компресором інверторного типу. Неінверторні кондиціонери можуть обігрівати приміщення, коли температура на вулиці опускається до 7° нижче нуля, поодинокі вдосконалені моделі – до -15. Це для традиційних моделей – межа можливостей. Обігрів при -30 забезпечить тільки інвертор.
- Можливості інверторних кондиціонерів різних брендів і серій теж розрізняються. Найскромнішим показником прийнято вважати можливість роботи на обігрів в морози аж до -15, але є інверторні моделі, у яких «нижня планка» знаходиться на рівні всього -10. А кондиціонерів, у яких нижня межа зсунута до -30, не так вже й багато. При вивченні технічних характеристик звертайте увагу на параметр «робота на обігрів» або «адаптація до мінусової температури». У цій графі повинен бути вказаний показник «до -30°С».
- Бажано вибрати кондиціонер максимально високого класу енергоефективності.
На останньому пункті варто зупинитися детальніше. Показник енергоефективності в режимі «Тепло», зазначений у технічних характеристиках, розраховується за результатами вимірювань і випробувань, які виконуються при температурі зовнішнього повітря +7°С. У міру її зниження знижується й енергоефективність. У багатьох інверторних кондиціонерів фактична енергоефективність при роботі на обігрів в мороз -20° на 40% нижче номінальної. Але в деяких реалізовані додаткові технології (наприклад, електронний контроль уприскування холодоагенту), які дозволяють зберігати стабільно високу продуктивність за теплом і уникнути відчутного зменшення енергоефективності навіть при екстремально низьких температурах. Саме вони заслуговують на назву «тепловий насос», хоча по суті, за принципом роботи будь-який кондиціонер є тепловим насосом.
Чи можна включати при -30° кондиціонер, розрахований на обігрів при менш низьких температурах?
В якості всесезонних кондиціонерів «зима-літо» в Україні найчастіше використовують моделі, призначені для роботи на обігрів при температурі до -25°. Що буде, якщо у вас встановлений такий кондиціонер, він працює на обігрів, а температура за вікном раптом падає нижче -25? Теоретично кондиціонер може деякий час працювати і при більш низькій температурі, але такі ситуації чреваті неприємними наслідками:
робота на межі можливостей та особливо з перевищенням цієї межі призведе до прискореного зносу компресора та інших вузлів, загрожує поломкою кондиціонера;
різко знижується теплопродуктивність, кондиціонер не може підтримувати комфортну температуру;
зростає енергоспоживання, що робить використання кондиціонера в якості обігрівача нерентабельним.
Рішенням проблеми в таких ситуаціях може бути організація бівалентної системи опалення (кондиціонер + котел або інші комбінації) з інтелектуальним алгоритмом вибору обігрівача, використання якого є більш рентабельним в конкретний момент.
Відгуків ще немає. Будьте першим!