Монтаж кондиціонера Cooper&Hunter у побутовці для охорони
Об'єкт: Металопластиковий вагончик
Місто: Чернігів
Рік: 069.2023
Час виконання роботи: 1,5 години
Площа приміщення: 12 м2
Вид кондиціонера: Настінний кондиціонер
Тип кондиціонера: Звичайний
Бренд кондиціонера:Cooper&Hunter
Потужність кондиціонера: 9000 BTU
Модель кондиционера: CH-S09XN8 серія Prima PLus
Поставлене завдання
Для підтримання порядку на приватній території у Чернігові організований пост охорони, охоронці розміщуються у вагончику-побутівці площею 12 м2 з металопластиковими вікнами. Влітку стіни, обшиті зовні металевим профнастилом, сильно нагріваються, повітря в приміщенні необхідно охолоджувати. Друге завдання, яке повинне вирішити встановлення кондиціонера – підігрів повітря до комфортної температури в міжсезоння. У зимовий час кондиціонер використовуватися не буде.
З урахуванням вимог до режиму роботи та особливостей приміщення вибрали настінну спліт-систему зі звичайним, неінверторним компресором. Площа приміщення всього 12 м2, але збільшена площа теплообміну з навколишнім повітрям (усі стіни є зовнішніми, дах – додаткове джерело припливу тепла в літню пору та тепловтрат в холодну). У зв'язку з цим, а також через високу теплопровідність зовнішньої обшивки та досить слабку теплоізоляцію теплове навантаження на кондиціонер підвищується. Тому обрана модель з запасом потужності, «дев'ятка».
Виконані роботи:
- Вибір місця для встановлення кондиціонера. Оскільки планування приміщення максимально просте, вибір місця встановлення був очевидний: внутрішній блок вирішили змонтувати на торцевій стіні, а зовнішній – на зовнішній обшивці тієї ж стіни. Щоб не прокладати зайвих комунікацій всередині вагончика, внутрішній і зовнішній блоки спліт-системи розташували на одній лінії, а щоб зовнішній блок знаходився якнайдалі від землі, його навісили на одному рівні з внутрішнім.
- Встановлення внутрішнього блоку та прокладка міжблочної траси. У стіні пробурили наскрізний отвір, через який вивели назовні труби фреонопроводу та дренажний патрубок. Оскільки блоки розташовані через стіну один від одного, а товщина стіни невелика, при їх з'єднанні безпосередньо траса виходить занадто короткою, до півметра. Відповідно до вимог виробників спліт-систем, мінімальна довжина фреонової траси – 3 м. Тому надлишок мідних труб, захищених ізоляцією та бандажною стрічкою, майстри акуратно змотали в кільця та закріпили на стіні за зовнішнім блоком.
- Встановлення зовнішнього блоку на кронштейни. Вагончик має невелику висоту, зовнішній блок монтувався на рівні трохи вище людського зросту, для кріплення кронштейнів і навішування блоку використовувалися звичайні сходи-драбини.
- Вакуумування та перевірка на герметичність фреонового контуру.
- Підведення електрокабеля та підключення живлення 220В.
- Пуско-налагоджувальні роботи.
Встановлена модель:
Встановили модель Cooper&Hunter CH-S09XN8 Prima Plus, яка входить в ТОП продажів цього року. Кондиціонер розрахований на приміщення площею до 30 м2, для побутівки площею 12 м2 його теплової потужності цілком достатньо навіть з урахуванням підвищеного навантаження. CH-S09XN8 – вдосконалена модель неінверторного кондиціонера, вона здатна працювати на обігрів в розширеному діапазоні температур, не до -7, як більшість традиційних кондиціонерів, а до -15°С. А охолоджувати повітря (основне завдання, для якого встановлюється кондиціонер на цьому об'єкті) може в спеку до +43.
Оскільки стінки вагончика не можна назвати особливо товстими, важливо, щоб не тільки внутрішній, але й зовнішній блок спліт-системи був не дуже гучним. У цій моделі рівень шуму при роботі внутрішнього блоку, в залежності від режиму, 23-37 дБА, а зовнішнього – 49 дБА (можна порівняти з тихою розмовою, вуличним шумом в спальному районі міста). У кондиціонері є безліч сучасних функцій – гнучке регулювання положення жалюзі та напрямку повітряного потоку, подвійне самоочищення теплообмінника, багаторівнева фільтрація повітря та інші.
Використовувались такі матеріали:
- Дренажна трубка – металопластикова труба діаметром 16 мм
- Мідні труби Halcor 1/4 и 3/8 в ізоляції K-Flex
- Кронштейни;
- Кріпильні металовироби.
Використовувались інструменти:
- Перфоратор для бурення зовнішнього отвору діаметром 40 мм;
- Пилесмок;
- Труборіз, трубогиб;
- Рімер;
- Рівень будівельний;
- Динамометричний ключ;
- Манометричний колектор;
- Набір шестиграних ключів;
- Вакумний насос.
Галерея:
Відгуків ще немає. Будьте першим!