Нестандартний монтаж кондиціонерів Купер Хантер з дренажними насосами
Об'єкт: Приміщення під офіс/магазин
Місто: с. Аули, Дніпропетровська область
Рік: 27.05.2024
Час виконання роботи: 2 години
Площа приміщення: 25 м2, 36 м2
Вид кондиціонера: Настінний кондиціонер
Тип кондиціонера: інвертор, тепловий насос
Бренд кондиціонера: Cooper&Hunter
Потужність кондиціонера: 19000, 12000 BTU
Модель кондиционера: CH-S09FTXLA2-NG, CH-S12FTXLA2-NG
Поставлене завдання
У будівлі з плоскою покрівлею й облицьованим профнастилом фасадом здається в оренду 2 невеликих комерційних приміщення (можна розмістити офіс, магазин). Щоб підвищити привабливість приміщень в очах орендарів орендодавець вирішив обладнати їх універсальними кондиціонерами зима-літо для охолодження в спеку й автономного обігріву взимку.
Обшивка профнастилом ускладнює монтаж кондиціонера на фасаді. Щоб не створювати додаткове навантаження на фасад, на ньому вирішили розмістити тільки один із зовнішніх блоків, а другий винесли на дах. Місця на даху достатньо, але оскільки покрівля плоска, на ній періодично стоять калюжі, утворюється лід, накопичується сніг. Щоб виключити тривалий контакт нижньої частини обладнання з водою або снігом, на поверхню даху кріпиться підставка з металевого куточка, а вже на неї встановлюється блок кондиціонера. Частина трас, яка знаходиться над поверхнею даху, акуратно і надійно захищена від зовнішніх впливів за допомогою сантехнічної труби, яка в даному випадку виконує функцію захисного короба.
І ще один момент – в обох приміщеннях змонтовані підвісні стелі «Армстронг», за якими можна приховати комунікації. В результаті приміщення виглядає набагато акуратніше, ніж при прокладці трас поверх стіни в коробах, але й клопоту більше. Потрібно спочатку демонтувати, а потім встановлювати назад частину плит стелі, та потрібне додаткове обладнання, щоб забезпечити підйом конденсату вгору – дренажні насоси.
Виконані роботи
- Вибір місця для встановлення блоків. Розміщення внутрішніх блоків узгодили із замовником. Під один із зовнішніх знайшли місце на фасаді, де можна надійно закріпити кронштейни, другий вирішили ставити на даху
- Розбирання плит стелі
- Свердління отворів для виведення трас на фасад і на дах.
- Встановлення в отвір на даху короба з сантехнічної труби з подальшою ізоляцією для захисту від протікання
- Формування трас фреонопроводу
- Прокладка комунікацій – фреонових і дренажних трас, міжблочних кабелів живлення – в просторі за підвісною стелею з виведенням на вулицю через наскрізні отвори
- Встановлення дренажних насосів у просторі за підвісною стелею
- Кріплення кронштейнів на фасаді, підставки на даху, встановлення на них зовнішніх блоків
- Встановлення внутрішніх блоків
- Пуско-налагоджувальні роботи
Встановлені моделі:
Для повноцінного обігріву взимку потрібен тепловий насос, найбільш популярна серія інверторних кондиціонерів цієї категорії – Arctic від Cooper&Hunter. Потужність підібрали відповідно до площі приміщень – CH-S09FTXLA2-NG на 25 квадратів і CH-S12FTXLA2-NG на 36. «Арктики» ефективно працюють на обігрів в мороз до -25°С, при цьому середня витрата енергії досить скромна, 0,7 кВт у «дев'ятки» та 0,95 кВт у 12-го. Підтримуються всі сучасні функції, є Wi-Fi. Зовнішні блоки кондиціонерів цієї серії мають дизайнерську решітку, стилізовану під логотип «Мерседеса».
У комплекті з кондиціонерами встановлені дренажні насоси Mini Orange від Aspen. Вони можуть піднімати конденсат на висоту до 8 м, відрізняються низьким рівнем шуму, перекачують 12 л рідини на годину.
Використовувались такі матеріали:
- Дренажний патрубок – металопластикова труба діаметром 16 мм;
- Мідна труба Halcor 6, 9 в ізоляції K-Flex;
- Міжблочний кабель;
- Кронштейн;
- Кріпильні металовироби;
- Підставка під зовнішній блок;
- Сантехнічна труба.
Використовувались інструменти:
- Перфоратор;
- Пилосос;
- Рівень будівельний;
- Трубогиб;
- Динамометричний ключ;
- Манометричний колектор;
- Набір шестигранних ключів;
- Вакуумний насос.
Галерея:
Відгуків ще немає. Будьте першим!