Теплові насоси Cooper&Hunter у Калуші. Монтаж в 2 етапи
Об'єкт: Комерційна одноповерхова будівля
Місто: Калуш, Івано-Франківська область
Рік: 03.2024
Час виконання роботи: 2 години
Площа приміщення: 28 м2, 34 м2
Вид кондиціонера: Настінний кондиціонер
Тип кондиціонера: інвертор, тепловий насос
Бренд кондиціонера: Cooper&Hunter
Потужність кондиціонера: 12000 BTU
Модель кондиционера: CH-S12FTXLA2-NG, серія Arctic
Поставлене завдання
У двох приміщеннях комерційного призначення потрібно було організувати кондиціонування повітря. Будівля опалюється, але в зимовий час штатне опалення не забезпечує достатньо комфортної для перебування людей температури. Це завдання покладається на кондиціонери, для його вирішення потрібен тепловий насос повітря-повітря.
Для замовника принципово важливо, щоб розташування внутрішніх блоків кондиціонерів не перешкоджало розстановці меблів уздовж стін. При використанні настінних спліт-систем виконати цю вимогу можливо тільки в разі розміщення кондиціонерів над дверними прорізами. Тобто відрізки міжблочних комунікацій, які знаходяться всередині приміщень, мають досить велику протяжність, і прокладати їх необхідно прихованим способом, у товщі стін. Тому монтаж кондиціонерів виконувався в 2 етапи, спочатку закладка трас, потім, після завершення ремонту, встановлення в місцях їх виведення блоків кондиціонерів.
При монтажі в 2 етапи можна організувати відведення конденсату від внутрішніх блоків до каналізації, але оскільки кондиціонери планується експлуатувати цілий рік, при роботі на обігрів конденсат буде утворюватися на теплообмінниках зовнішніх блоків. А значить, з'являється додаткове завдання – організувати його акуратне відведення донизу без бризок і пошкодження облицювання фасаду.
Виконані роботи
- Вибір місця встановлення кондиціонерів. Місце встановлення внутрішніх блоків – над дверними прорізами – вибране на вимогу замовника, щоб біля стін можна було ставити меблі без обмежень. Зовнішні блоки встановлені поруч на фасаді
- Закладка трас під час ремонту
- Монтаж кронштейнів під зовнішні блоки
- Встановлення зовнішніх і внутрішніх блоків після ремонту
- Відведення дренажу від зовнішніх блоків – під'єднання до дренажних отворів трубок та їх кріплення до фасаду за допомогою хомутів
- Пуско-налагоджу вальні роботи
Встановлені моделі:
Приміщення, в яких потрібно організувати кондиціонування, мають майже однакову площу, 28 і 34 м2. Для обох підійдуть кондиціонери Cooper&Hunter 12 інверторні. Вибрали кондиціонери лінійки Арктик, CH-S12FTXLA2-NG. Це кондиціонери зима-літо, які можна включати на обігрів в морози до -25, а в спеку вони забезпечують ефективне охолодження. Кондиціонери відрізняються економічним енергоспоживанням, інтелектуальний режим розморожування зовнішніх блоків також допомагає оптимізувати витрату енергії. Система фільтрів забезпечує ретельне очищення повітря в приміщенні, а подвійна система самоочищення теплообмінника виключає утворення цвілі всередині кондиціонера. Гнучке регулювання положення жалюзі, функція I feel і наявність модуля Wi-Fi підвищують комфорт експлуатації.
Використовувались такі матеріали:
При закладці трас:
- дренажна трубка металопластикова;
- мідні труби Halcor 1/4 та 3/8 в ізоляції K-Flex.
На етапі встановлення блоків:
- кронштейни;
- кріпильні металовироби;
- дренажна трубка з кріпленнями «хомут».
Використовувались інструменти:
- Перфоратор для бурення зовнішнього отвору діаметром 40 мм;
- Пилесмок;
- Труборіз, трубогиб;
- Рімер;
- Рівень будівельний;
- Динамометричний ключ;
- Манометричний колектор;
- Набір шестиграних ключів;
- Вакумний насос.
Галерея:
Відгуків ще немає. Будьте першим!