Нестандартний монтаж кондиціонерів Arctic від Cooper&Hunter у приміщеннях під оренду
Об'єкт: Житловий будинок з комерційним першим поверхом
Місто: Пирятин Полтавської області
Рік: 02.2024
Час виконання роботи: 2 години
Площа приміщення: 30 м2, 40 м2
Вид кондиціонера: Настінний кондиціонер
Тип кондиціонера: Інвертор, тепловий насос
Бренд кондиціонера: Cooper&Hunter
Потужність кондиціонера: 12000 BTU, 18000 BTU
Модель кондиционера: CH-S12FTXLA2-NG, CH-S18FTXLA2-NG
Поставлене завдання
У житловому будинку перший поверх відведений під комерційні приміщення, які планується здавати в оренду під офіс, магазин. Орендодавець вирішив попередньо виконати ремонт «під ключ», встановити кондиціонери зима-літо, щоб підвищити привабливість приміщень для орендарів. Перший етап монтажу кондиціонерів виконувався до проведення ремонту, фреонові траси були прокладені в міжстельовому просторі та зараз приховані за підвісною стелею.
Будівля має низку особливостей:
- Перший поверх дуже високий, після монтажу підвісних стель «Армстронг» висота приміщень зменшилася, але все одно до стандартного алгоритму розрахунку потужності кондиціонера за площею приміщення потрібно вносити корективи.
- Другий момент – фасад складної форми, з виступами типу колон, ліхтарями, зовнішньою рекламою, так що можливості монтажу зовнішніх блоків спліт-систем фізично обмежені. Плюс є юридичні обмеження, місце встановлення необхідно погоджувати з уповноваженими органами.
- І третя нестандартна задача пов'язана з тим, що при роботі кондиціонерів у режимі «тепло» на теплообмінниках зовнішніх блоків утворюється конденсат. Якщо він стікає на землю з висоти монтажу кондиціонерів, поступово руйнується вимощення, бризки потрапляють на фасад, псують дороге оздоблення, можуть викликати незадоволення мешканців будинку та відвідувачів комерційних приміщень. Замовник поставив обов'язкову умову – забезпечити акуратне, безпечне для будівлі та людей відведення конденсату. А оскільки зовнішні блоки довелося монтувати один над іншим, переслідується ще одна мета – захистити нижній блок від конденсату, який капає або ллється з піддону верхнього.
Виконані роботи
- Вибір місця для встановлення кондиціонера. Місця встановлення внутрішніх блоків були намічені заздалегідь, і в цих місцях зроблені виводи трас. А вибір місця встановлення зовнішніх блоків продиктований особливостями фасаду й узгоджений з органами, які дають дозвіл на такі роботи. На фото видно, що кондиціонери можливо розмістити тільки на виступі-колоні, під ліхтарем.
- Монтаж кронштейнів і встановлення зовнішніх блоків один над одним
- Прокладка системи дренажних трубок для відведення конденсату від зовнішніх блоків донизу
- Вакуумування та перевірка на герметичність фреонового контуру
- Підведення електрокабеля та підключення живлення 220В
- Пуско-налагоджувальні роботи
Встановлені моделі:
У приміщенні площею 30 м2 встановили інверторні кондиціонери Cooper&Hunter, модель 12FTXLA2-NG, 40 м2 – 18FTXLA2-NG. З урахуванням збільшеної висоти стель і комерційного призначення приміщень кондиціонери вибирали з запасом потужності, на один типорозмір більше, ніж за замовчуванням рекомендований для даної площі. Обидва кондиціонери відносяться до серії Arctic, але 18 кондиціонер – модель випуска 2024 року, а 12 – модель 2023 року, тому зовнішні блоки розрізняються дизайном решітки.
«Арктики» – це інверторні кондиціонери з можливістю роботи на обігрів при низьких мінусових температурах (до -25°), вони можуть замінити централізоване опалення. В обох моделях є функція інтелектуального розморожування зовнішніх блоків, чергового опалення (підтримки в приміщенні температури + 8), широкі жалюзі, 7-швидкісний вентилятор, вай-фай. У моделі оновленої серії (FTXLA2-NG) з'явилися нові функції – замість звичайного самоочищення теплообмінника подвійне (Double Self Clean), також цей кондиціонер можна підключити до системи «Розумний будинок».
Використовувались такі матеріали:
- Дренажна трубка – металопластикова труба;
- Мідні труби Halcor 1/4, 3/8 в ізоляції K-Flex;
- Кронштейни;
- Кріпильні металовироби.
Використовувались інструменти:
- Перфоратор для бурення зовнішнього отвору діаметром 40 мм;
- Пилесмок;
- Труборіз, трубогиб;
- Рімер;
- Рівень будівельний;
- Динамометричний ключ;
- Манометричний колектор;
- Набір шестиграних ключів;
- Вакумний насос.
Галерея:
Відгуків ще немає. Будьте першим!