З самого початку необхідно вирішити, для яких задач ви купуєте кондиціонер. Ці прилади бувають кількох видів:
- побутові, домашні, потужністю від 2,0 квт до 10 квт, розраховані на площу від 10 до 100 кв.м.;
- системи напівпромислового типу потужністю від 7 до 30 квт; розраховані на площу охолодження від 50 до 300 кв.
- промислові системи, продуктивністю 30 кВт … 1000 кВт і більше.
Для більшості приватних будинків, малих офісів та квартир цілком достатньо звичайного побутового кондиціонера, так як розміри кімнат не перевищують 100 кв. м.
Обчислюємо потужність приладу
Фахівці часто використовують універсальну формулу визначення необхідної потужності кондиціонера, з розрахунку 1 кВт холоду чи тепла на 10 м.кв. звичайного приміщення. Цей підхід працює для переважної більшості випадків, але бувають і нюанси.
Так, якщо в кімнаті знаходиться певна кількість електронного або іншого побутового обладнання, потрібно обов'язково врахувати теплоприплив від нього. Наприклад, один комп'ютер (ноутбук) виділяє 0,3 кВт тепла, одна людина у спокійному стані – 0,1 кВт (в офісах може бути значна кількість співробітників).
Також, якщо в приміщенні багато скління (вітражі, панорамні вікна) і сонячна сторона потрібно враховувати теплопритоки з розрахунку 0,3 кВт на 1 м.кв. скління.
Для промислових об'єктів обов'язково потрібний професійний проект із підбором необхідного обладнання.
Визначаємось з функціоналом
Окрім охолодження, системи кондиціонування можуть ще й обігрівати повітря в приміщенні, що дуже корисно восени, до початку опалювального сезону або навіть у зимовий період.
При цьому звичайний кондиціонер з принципом управління on/off може працювати на тепло при температурі не нижче -5°С.
Для обігріву при нижчих температурах до -30 ° С, потрібно використовувати інверторні кондиціонери, теплові насоси повітря-повітря.
Ціна на кондиціонери цього типу вища, ніж на звичайні побутові моделі, але функціональні можливості та технічні показники у інверторних кондиціонерів значно кращі.
Для офісних приміщень корисні також можливість захисту від бактерій (самоочищення внутрішнього блоку), режим вентиляції, насичення повітря киснем (приплив свіжого повітря), іонізація, контроль за вологістю, фільтрація плазмою.
Вибираємо клас
Кондиціонери умовно поділяється на три групи:
- економ-клас (бюджетні моделі, переважно китайського виробництва);
- бізнес-клас (якісніші кондиціонери, складання Малайзія або Таїланд);
- преміум або люкс моделі (Daikin – Європейського виробництва та Mitsubishi Electric – Таїландської збірки).
Різниця між класами полягають у рівні надійності та опціях. Звичайного апарату економ-класу достатньо для охолодження будинку чи малого офісу. Цей варіант ідеальний для стандартної міської квартири за ціною та можливостями.
Кондиціонери бізнес та люкс класу підійдуть для покупців, які прагнуть придбати преміальну техніку, знають про всі її переваги та готові платити за продукт найвищого рівня якості.
Якщо у вас залишилися питання щодо цієї теми, перейдіть за посиланням як вибрати кондиціонер і прочитайте більш розгорнуту статтю
.
Відгуків ще немає. Будьте першим!